Co na obiad z pieczarkami?

pieczarki co na obiad

W trakcie przygotowywania dania, często zastanawiamy się, co na obiad z pieczarkami? Co zrobić na śniadanie? Lub też, co zrobić z pieczarek? Sposobów na pyszne jedzenie z wykorzystaniem tego popularnego grzyba jest mnóstwo. Warto się zatem nieco zainspirować.

Przygotowując jedzenie dla siebie i całej rodziny, często pojawia się dylemat, co ugotować na danie główne? Doskonałym wyborem będzie sięgnięcie po pieczarki, które są bogatym źródłem wartości odżywczych. Co na obiad z pieczarkami?

  • makaron z pieczarkami, 
  • pieczarki faszerowane ziemniakami i serem 
  • klasyczny, sos pieczarkowy podawany razem z pieczenią mięsną i tłuczonymi ziemniakami.
sałatka z pieczarkami

Brzmi apetycznie, prawda? Przepisy na dania z pieczarkami przekazywane są z pokolenia na pokolenie, ale również pojawiają się nowe sposoby przyrządzania potraw z aromatycznych grzybów. Można tego typu jedzenie podawać zarówno na ciepło, jak i na zimno, zatem królują często, na suto zastawionych stołach, w trakcie zjazdów rodzinnych, domówek, lub imprez na świeżym powietrzu. Grillowane pieczarki z ulubionymi dodatkami, zawsze schodzą pierwsze na każdym spotkaniu pod chmurką. Ile czasu zajmuje przygotowanie takiego dania? Grillowane pieczarki należy trzymać przez 20 minut na najwyższej kratce urządzenia.

Co zrobić z pieczarek?

Pieczarki są dla nas dostępne przez cały rok, zatem, gdy nie wiemy, co zrobić z pieczarek, warto wybrać dania, które najbardziej lubimy. Mamy ochotę na sos grzybowy, krokiety lub pizzę? Mimo, iż niektóre z tych potraw zajmują więcej czasu, smak wynagradza wysiłki, a także uśmiechy i spałaszowane talerze domowników. Jednak, kiedy nie mamy zbyt wiele czasu warto postawić na szybką i smaczną zapiekankę z pieczarkami. Jak długo zajmuje przygotowanie tego dania? Około 15 minut – szybko, prawda? Przekrój bagietkę na pół, na patelni zeszklij cebulkę, a następnie dodaj pieczarki. Smaż przez około 5 minut, a pod koniec dodaj sól. Przełóż gotowe pieczarki na bagietkę, dodaj ulubioną szynkę, a następnie ser. Całość wstaw do piekarnika na około 7 minut, do zarumienienia pieczywa. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.