Przecier pomidorowy Thermomix

spaghetti z przecierem pomidorowym

Dojrzałe pomidory idealnie nadają się na przecier pomidorowy Thermomix, który sprawdzi się w daniach na bazie sosu pomidorowego czy esencjonalnej zupie. W dalszej części wpisu umieszczony jest sprawdzony przepis na przecier pomidorowy, który dzięki urządzeniu Thermomix jest łatwy w przygotowaniu.

Szczegółowy opis, jak zrobić krok po kroku ten pyszny sos znajdziesz poniżej:

  • 1 kg pomidorów – sparzonych i obranych ze skórki, pokrojonych na kawałki
  • 1 g cukru
  • 1 g soli.

Można opcjonalnie zagęścić konsystencję i wzbogacić smak przecieru, poprzez dodanie do naczynia miksującego także obranej i pokrojonej na ćwiartki cebuli.

Przepis na przecier pomidorowy:

W misie naczynia thermomix rozdrabnia się przygotowane wcześniej warzywa na przecier przez 5 sek./ obroty 8. Następnie przy użyciu koszyczka i trybu Varoma gotuje się przecier pomidorowy przez 30 min./ obroty wsteczne 1. Po dodaniu soli oraz cukru należy całość wymieszać przez 10 sek./ obroty 10. Tak przygotowany gorący jeszcze przecier pomidorowy thermomix, rozlewa się do czystych i wyparzonych słoików.

Wykorzystać go można na wiele sposobów np.:

To zdrowy odpowiednik gotowych wyrobów charakteryzujący się prostym składem.

Łatwy sok pomidorowy Thermomix

Po przeczytaniu poniższego wpisu dowiesz się, jak zrobić doskonały sok pomidorowy Thermomix, który smakuje wyśmienicie zarówno na ciepło, jak i na zimno.

  • 1 kg pomidorów
  • łyżka cukru
  • łyżeczka soli.

W naczyniu Thermomix należy umieścić umyte i pokrojone na kawałki pomidory, to jak długo powinny się miksować zależy od naszych preferencji. Zwykle czas nie przekracza 1 min./ obroty 10. Kolejny etap przygotowania soku pomidorowego w Thermomixie wymaga ustawienia na pokrywie koszyczka oraz następujących parametrów:

  • czas 10 min.
  • temperatury 90 st. C
  • obroty 3,5.
sok pomidorowy

Po tym czasie dodawane są przyprawy: cukier i sól, i następuje mieszanie 1 min./ obroty 10. Gorący sok rozlewa się do czystych butelek i szczelnie zakręca. Wiele osób zastanawia kwestia, ile czasu można przechowywać sok pomidorowy thermomix, trwałość soku pomidorowego w lodówce to kilka dni. Czas ten można oczywiście wydłużyć, poddając go dodatkowemu procesowi pasteryzacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.